Tandem Yamaç Paraşütü İçin Bilmeniz Gerekenler

Tatil365gun

 

Fethiye çevresinde ve Ölüdeniz de tatil yapmaya gelenlerin en zevk aldığı, unutamadığı aktivite hiç şüphesiz Yamaç Paraşütü ile uçmaktır. Tatilciler Ölüdeniz de bulunan paraşüt şirketlerinin tecrübeli pilotları sayesinde (Tandem) 2 kişilik uçuş yapmaktadırlar.

Eğitim almadan uçmanın en kolay ve ucuz yolu olan tandem yamaç paraşütü için bilmeniz gerekenler.

DCIM320GOPRO

* Pilot ve yolcunun aynı paraşütte uçmasına tandem( 2 kişi) denir. Uçuşunuzu T2 belgesine sahip tecrübeli pilot eşliğinde yaparsınız. Uçuş faaliyetleri Türk Hava Kurumu tarafından denetlenmektedir.

* Hava şartları göz önünde bulundurarak kalkış yapılacak pist pilotunuz tarafından seçilir.

* Uçuş için gerekli olanlar ise rahatlıkla koşabileceğiniz spor ayakkabı, günlük rahat bir kıyafet ve isterseniz su dur.

* Kalkış yapmadan önce pilotunuz uçuş için ekipmanlarımızı kuşattıktan sonra kalkış ve uçuş hakkında bilgilendirici kısa bir konuşma yapar.

* Uçuşunuz hava şartlarına, yolcunun kilosuna ve akrobasi isteyip istememesize bağlı olarak yaklaşık 25-35 dakika kadar sürmektedir.

* Kalp, astım, hamilelik vb gibi sağlık sorunu gibi rahatsızlıkları olanlar ile 100 kg üzeri kişiler uçamamaktadır.

* Uçuş süresince pilot, yolcu ve 3. şahıslar sigorta şirketi tarafından sigortalanmaktadır.

* Uçuş için misafirlerimize verilen fiyatlarımızda kişi başı 32 tl olan orman girişi, sigorta, otel transferi, dağa çıkış ücreti, ekipman kullanım ücreti fiyatlarımıza dahildir. Havada pilotunuz tarafından çekilen fotoğraf ve video ücreti ise exradır.

* Uçuş için dikkat etmeniz gereken konu ise fiyattan çok uçuş yapacağınız şirkette bulunan pilotların tandem T2 uçuş sertifikasına sahip olup olmadıklarına, olası kazalara karşı şirketin sigorta yapıp yapmadığı, uçuş için kullanılacak ekipmanların yaşı, kalitesi ve uçuş için uygun olup olmadığı fiyat üzerinde doğrudan etkili olan en önemli unsurdur.

Tatil365gun
You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Tandem Yamaç Paraşütü İçin Bilmeniz Gerekenler”

  1. çeşme otelleri dedi ki:

    Appreciate your a further insightful site. The location otherwise might I am getting that kind of info written in this ideal strategy? I own a challenge that we’re just now working away at, and that i are already with the view available pertaining to similarly info çeşme otelleri.

Leave a Reply

HEMEN ARAYIN