Çocuklarla Tatil

Tatil365gun

Çocuklu aileler için çocukları ile tatil yapmak bir yandan büyük bir keyif olurken bir yandan da çocuklar büyüklerin keyfini kaçırabiliyor. Çocukların yemeleri, içmeleri, oyunları, zevkleri ve enerjileri çok farklı noktalarda olduğu için, aileler çocukları ile tam bir tatil yapamasalar bile yine de çocuklarından ayrılmak istemezler. O zaman çocuklu ailelere öyle bir tatil konsepti sunulmalı ki, çocuklarla tatil bir eziyet değil tam bir eğlence olabilsin.

Bu düşünceden yola çıkan büyük tatil köylerinde, belli bir yaşın üzerindeki çocuklar için çocuk kulüpleri bulunuyor. Yaş gruplarına göre alınan bu kulüplerde, çocuk havzuları, çocuk bahçeleri, oyun parkları bulunuyor ve animatörler tarafından farklı çocuk eğlenceleri ve aktiviteleri yapılıyor. Çocuklar burada yaşıtları ile birarada mutlu vakit geçirirken, aileleri de çocuk peşinde koşmadan ve endişe duymadan unutamayacakları bir tatil yapıyorlar. Bazı tesislerde bebek bakıcılığı bile yapılıyor.

 Ancak elbette çocuklarla tatil yapmak, mutlaka tatil köylerine gitmek değil. Tatil köyleri çocukları oyalıyor olsa da bazı anne ve babalar için o kadar da cazip olmayabilir. Bir mekana tıkılıp kalmak, birlikte fazla birşey paylaşmıyor olmak ve sadece kahvaltıda çocuklarla birlikte olmak istemeyen aileler, farklı arayışlara yöneliyor. Ev ortamı dışında çocuklar ile birlikte geçirilecek zaman, onlar için daha öğretici bir deneyim olabilir. Bunun için tatile gitmeden önce çocukları, farklı yerler görmeleri ve farklı tatlar denemeleri konusunda teşvik etmek gerekiyor.

Bu bakımdan Fethiye ve çevresi oldukça farklı seçenekler sunuyor. Çocuklara gösterilecek birbirinden güzel koylar, yeşillikler, masmavi bir deniz var. Çeşitli köy yemeklerinin yeneceği, doğal yaşamın gösterileceği köyler var.

Çocuklar ile birlikte yamaç paraşütü bile yapılabilir. Fethiye’de yamaç paraşütü pilotu Zafer ŞEKERCİ, herkesin yamaç paraşütü yapabileceğini, bugüne kadar 4 yaşından 80 yaşına kadar herkesin yamaç paraşütü ile uçabileceğini söylüyor.

 

 

Tatil365gun
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

HEMEN ARAYIN