Fethiye Dalış Turu Fiyatları 2023 | 2024-Scuba Diving

Tatil365gun

Fethiye denince ilk akla Ölüdeniz Babadağ yapılan yamaç paraşütü gelmektedir. Fakat Fethiye de yapılacak o kadar çok aktivite var ki. Fethiye tatilinizde her gün bir başka aktiviteyi yapabilirsiniz. Bunlardan Ölüdeniz tekne turu, Fethiye Saklıkent jeep safari turu, Atv turu, At Turu, Fethiye bungy jumping hemen hemen herkesin rahatlıkla yaptığı aktivitelerdendir.

Öyle ki Fethiye ve Ölüdeniz bölgesinde bulunan masmavi koylar misafirlerine unutulmaz dalış turu imkanı sunmaktadır. Benim de deneyimlediğim Fethiye dalış turu için herkesin aklında ki tüplü dalış turu nasıl yapılır, Fethiye dalış turuna kimler katılabilir ? Yüzme bilmeyenler tüplü dalış yapabilirler mi ?  Fethiye dalış turu hangi aylarda yapılmaktadır ? Fethiye dalış turu kaç metrede yapılmaktadır. Fethiye tüplü dalış turu ücretleri ne kadardır ?

Fethiye tüplü dalış turu nasıl yapılır ?

Fethiye dalış turu yapmak için önce 14 yaşın üzerinde olmanız ve her hangi sağlık probleminizin olmaması gerekmedir. Fethiye marinadan hareket eden tekne ile Fethiye dalış noktası olan Dalyan koyuna geldik. Burada eğitmenler tarafından bizlere dalış ekipmanlarının tanıtımı, kullanma şartları ve nefes alma teknikleri anlatıldı. Gruplar haline ayrıldıktan sonra her eğitmen ile beraber dalış yapacak kişi sualtına girmektedir. İlk kez dalış yapmanın heyecanını bende yaşamadım desen yalan olmaz. Eğitmenler sizi sualtında yalnız bırakmamaktadırlar, profesyonel dalış eğitmenleri ile rahatlıkla dalış yapabilirsiniz.  Eğitmeler ile dalış yaparken bir taraftan da sizin fotoğrafınızı çekmektedirler.

Yüzme bilmeyenler tüplü dalış yapabilirler mi ?

İyi derece de yüzme bilsem de ben ilk kez tüplü dalış turuna eğitmen eşliğinde katıldım. Teknede çok iyi yüzme bilmeyen hatta hiç yüzme bilmese de tüplü dalış turu yapanları gördüm. Ne kadar yüzme konusunda iyi olsanız da olmasanız da sulatın da kesinlikle panik yapmamanız gerekmektedir.

Fethiye dalış turu hangi aylarda yapılmaktadır ?

Fethiye dalış turu için şu ayda yapılır bu ayda yapılmaz diye kesin bir şey söylemek olmaz. Ben işim gereği iş yoğunluğunun azaldığı Eylül ayında tüplü dalış yapmıştım. Suyun sıcaklığı ve berraklığı harikaydı. Fethiye turistik tatil bölgesi olduğundan Fethiye aktiviteleri taleplere ve hava şartlarına bağlı olarak sezonun başlamasıyla tüm aktiviteleri yapabilirsiniz. Bu tarihlerde genellikle Nisan-Ekim ayları arasında olmaktadır. Fakat kışında Fethiye de profesyonel bireysel dalgıçların dalış yaptığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Fethiye dalış turu kaç metrede yapılmaktadır ?

Fethiye dalış turu için deneme dalışı (Discovery Diving) 5-7 metre derine kadar yapılmaktadır. Ben de ilk başta 5 metre az demiştim fakat denizin o muhteşem büyüsünü görmek için 5 metre bile fazlasıyla yetmekte. Fethiye dalış turu ile 2 kez dalış yaptım.

Fethiye tüplü dalış turu ücretleri ne kadardır

Fethiye tüplü dalış turu ücretleri yaz başı ve yaz sonu olarak pek değişiklik gösterdiğini söylemem çünkü verdikleri dalış turu hizmeti ve eğitmenlerin ilgisi çok iyiydi. Fethiye dalış turu fiyatı içerisine 2 kez dalış ve öğle yemeği dahil di. Extra içecekler ve foto-video için ödeme yapmak yapmanız gerekmektedir. Siz en iyisi Fethiye tüplü dalış turu ücretleri 2023 | 2024 | 2025 | 2026 yılları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0533 748 6460 hattımızı arayabilirsiniz.

 

 

Tatil365gun