Ölüdeniz Tandem Yamaç Paraşütü için Bilmeniz Gerekenler

Tatil365gun

Fethiye Ölüdeniz de Yamaç Paraşütü en popüler aktivitelerin başında gelmektedir. Uçmak isteyenlerin akıllarında bir çok soru yer almaktadır. Fethiye yamaç paraşütü fiyatları ne kadar. Kimler uçuş yapabilir. Ölüdeniz Babadağ kaç metre yükseklikte vb. sorular sıkça araştırılmakta. Fethiye Ölüdeniz Babadağ hakkında bilmeniz gerekenler bu yazıda.

Ölüdeniz Tandem Yamaç Paraşütü; Fethiye çevresinde ve Ölüdeniz de tatil yapmaya gelenlerin en zevk aldığı, unutamadığı aktivite hiç şüphesiz Yamaç Paraşütü ile uçmaktır. Tatilciler Ölüdeniz de bulunan paraşüt şirketlerinin tecrübeli pilotları sayesinde (Tandem) 2 kişilik uçuş yapmaktadırlar.

Eğitim almadan uçmanın en kolay ve ucuz yolu olan tandem yamaç paraşütü için bilmeniz gerekenler.

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşütü

* Pilot ve yolcunun aynı paraşütte uçmasına tandem( 2 kişi) denir. Uçuşunuzu T2 belgesine sahip tecrübeli pilot eşliğinde yaparsınız. Uçuş faaliyetleri Türk Hava Kurumu tarafından denetlenmektedir.

* Hava şartları göz önünde bulundurarak kalkış yapılacak pist pilotunuz tarafından seçilir. Uçuş için Babadağ da 1200-1700-1800 ve 1970 mt yükseklikte pistler bulunmaktadır. 

* Uçuş için gerekli olanlar ise rahatlıkla koşabileceğiniz spor ayakkabı, günlük rahat bir kıyafet ve isterseniz su dur.

* Yamaç Paraşütü ile kalkış yapmadan önce pilotunuz uçuş için ekipmanlarımızı kuşattıktan sonra kalkış ve uçuş hakkında bilgilendirici kısa bir konuşma yapar.

* Ölüdeniz Tandem Yamaç Paraşütü hava şartlarına, yolcunun kilosuna ve akrobasi isteyip istememesize bağlı olarak yaklaşık 25-35 dakika kadar sürmektedir.

* Kalp, astım, hamilelik vb gibi sağlık sorunu gibi rahatsızlıkları olanlar ile 100 kg üzeri kişiler uçamamaktadır.

* Uçuş süresince pilot, yolcu ve 3. şahıslar sigorta şirketi tarafından sigortalanmaktadır.

* Uçuş için misafirlerimize verilen fiyatlarımızda kişi başı 32 tl olan orman girişi, sigorta, otel transferi, dağa çıkış ücreti, ekipman kullanım ücreti fiyatlarımıza dahildir. Havada pilotunuz tarafından çekilen fotoğraf ve video ücreti ise exradır.

* Uçuş için dikkat etmeniz gereken konu ise fiyattan çok uçuş yapacağınız şirkette bulunan pilotların tandem T2 uçuş sertifikasına sahip olup olmadıklarına, olası kazalara karşı şirketin sigorta yapıp yapmadığı, uçuş için kullanılacak ekipmanların yaşı, kalitesi ve uçuş için uygun olup olmadığı fiyat üzerinde doğrudan etkili olan en önemli unsurdur. Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 tarihleri için rezervasyon yaptırmak için bizimle 12 ay iletişime geçebilirsiniz. 

Tatil365gun