2022 Dünya Hava Oyunlarına Türkiye Ev Sahipliği Yapacak

Tatil365gun

Covit 19 sebebi ile Dünya hava oyunlarının Türkiye organizyonu iptal ettiğini açıkladı.

2022 Dünya Hava Oyunları Türkiye

5 yılda bir gerçekleştirilen Dünya Hava Oyunları için Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından 7 yıl sonra Dünya’nın en iyileri 20 Eylül- 5 Ekim 2022 yılında Türkiye’ye geliyor.

İlki 1977 yılında Türk Hava Kurumu Organizasyonuyla Türkiye’ de yapıldığını hatırlatan THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan Dünya Hava Oyunlarının 5’ incisinin  yine 2022 yılında Türkiye’de yapılacağını belirtti.

‘’İstikbal Göklerdedir’’ Sloganı ile Dünya Hava Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Türkiye ‘de yarışmalar ve gösteriler Eskişehir- Antalya- İzmir- Ankara- Denizli illerinde ve ilk kez’ de Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılacak.  

   

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan Amerika ile son ikiye kaldıktan sonraki süreçte FAI ‘nın yöneticileri ve komisyonlarını Türkiye’ye getirip organizasyon yapılacak yerleri ve alt yapıları yerinde gösterince Türkiye’nin havacılık alanında söz sahibi olduğunu bir kez daha Dünya’ya kanıtladık. İhşallah 2022  Dünya Hava Oyunları sayesinde ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Tatil365gun