Fethiye’de tatil yaparsın; bedenin gider, aklın kalır

Tatil365gun

Fethiye diğer tatil bölgelerine nazaran gerek alternatif turizm çeşitliliği bakımından, gerekse herkesin tatil konseptine uygun konaklama seçeneğinin bulunması, iklim şartları ve doğal güzelliği ile yaz-kış insanlara huzur, mutluluk, güven verirken her manzarasında ruhunuzun dinlendiği yeryüzü cennetidir.

Fethiye’ye yolu düşen ya da tatil yapanlardan methini duymuşsunuzdur. Bizde gezip, görmek aktivitelerini yaşamak isteyenler için Fethiye Gezi Rehberi bültenini sizler için hazırladık.

Fethiye Gün Batımı Manzarası
Fethiye Gün Batımı Manzarası

*Fethiye Kordonunda yürüyüş yapın

Şehir merkezi ile bütünleşmiş restaurantların, cafelerin bulunduğu kordonda yürüyüş yapın. Sahilde oturup çayınızı yudumlarken balıkçıları ve körfezin manzarasını izleyebilirsiniz.

Fethiye Cumbalı Evler
Fethiye Cumbalı Evler

*Paspatur çarşısını gezin

Cumbalı ahşap evleri, paspatur suyu ile Fethiye’nin yerleşim yeri olan içerisinde Baharatçılar, kilimciler, hediyelik eşya dükkanları, kuyumcular, restaurantlar, barlar, oteller bulunan tarihi çarşıyı gezin sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Fethiye Marina
Fethiye Marina

*Aşıklar tepesinden Fethiye manzarasını izleyin  

Fethiye körfezini en iyi izleyebileceğiniz konumda yer alan Aşıklar tepesi Kayaköy yolu üzerinde yer almaktadır. Ulaşım için yokuş yukarı çıkacağınızdan araç veya motor kullanmanız iyi olacaktır. Tepenin yanı başında yer alan Fethiye kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye Koyları
Fethiye Koyları

*Oyuktepe koylarında piknik yapın, denize girin

Körfezin karşındaki yarımadanın çevresinde bulunan Aksazlar, Büyük Samanlık, Kuleli, Boncuklu koylarının tertemiz denizde yüzmenin, pinik yapmanın keyfini yaşayarak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Balık tutma merakınız varsa oltanızı yanınıza almayı unutmayın.

Fethiye Çalış Gün Batımı Manzarası
Fethiye Çalış Gün Batımı Manzarası

*Çalış plajında gün batımını izleyin

Çalış plajı Fethiye şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan oteller bölgesinde yer almaktadır. Kuş cenneti ve ördek adasında bol bol fotoğraf çekebilir, cafelerde içeceğinizi yudumlarken güneşin size vedasını doyasıya izleyebilirsiniz. Koca Çalış plajında Kite surf kurslarına katılarak rüzgarla dans edebilirsiniz.

Fethiye Müzesi
Fethiye Müzesi

*Fethiye müzesini ziyaret edin

Fethiye müzesini ziyaret ederek Tlos, Kaunos antik kentlerinden gün ışığına çıkan tarihi eserleri ve Bizans dönemine kadar tarihlenmiş heykel, heykel başları, seramik, cam, metal ve sikkelerinden oluşan eser gruplarını, bölge kültürü hakkında bilgiler sunan yazıtları Arkeoloji salonunda ve bahçe teşhirinde görebilirsiniz.

0538 920 9040 Fethiye Jeep Safari Fiyatları 2021 | 2022 | 2023 | 2024
0538 920 9040 Fethiye Jeep Safari Fiyatları 2021 | 2022 | 2023 | 2024

*Jeep safari turuna katılın

Su savaşı ile eğlenebileceğiniz, çamur banyosu ile güzelleşeceğiniz, tereyağlı alabalıklarından yemeye doyamayacağınız, doğanın insanoğluna hediyesi buz gibi suyu ile ünlü Saklıkent’i jeep safari ile görebilirsiniz.

Fethiye Kayaköy
Fethiye Kayaköy

*Kayaköyü ziyaret edin

Mübadele ile Yunanlılar halkı tarafından terk edilen Kayaköy de dağın evler, kiliseler ve okullar arasında tarihe yolculuk yapabilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Köy halkı ile muhabbet edebilir, börek ayran yiyebilir, köyün kahvehanesi kuyu başında dinlendikten sonra bisiklet turu ile çocukluğunuzdaki gibi eğlenebilirsiniz.

0539 646 6460 Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2021 | 2022 | 2023
0539 646 6460 Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2021 | 2022 | 2023

*Ölüdeniz’e gökyüzünden bakın

Ölüdeniz’ in yanıbaşında yer alan 1970 metrelik Babadağ dan yamaç paraşütü yaparken özgürce çığlık atabilir, İnstagram ve Facebook için bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Az önce ayaklarınızın altında ki Ölüdeniz plajının serin sularında yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

0538 920 9040 Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Fiyatları 2021 | 2022 | 2023
0538 920 9040 Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Fiyatları 2021 | 2022 | 2023

*Fethiye ve Ölüdeniz de yapılan tekne turlarına katılın

Akdeniz’ in bakir koylarını tekne turu ile keşfedebilir, mavi denizlerinde yüzmenin keyfini ve deniz üzerinde mangal partisini doyasıya yaşayabilirsiniz. Eğlenceli zaman geçireceğiniz bu turda kızgın güneşin nimetlerinden faydalanarak bronzlaşabilirsiniz.

Fethiye Paspatur Çarşısı
Fethiye Paspatur Çarşısı

*Gece hayatı için Paspaturdaki barlar sokağına ve Hisarönüne gidin

Güzel bir akşam yemeğinden sonra alkol alabileceğiniz, canlı müzik eşliğinde geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz barlar sokağına çıkabilirsiniz.

Fethiye gezi rehberi | Fethiye gezilecek görülecek yerler için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatil365gun